Implanty

Czym jest implant?

Implant jest narzędziem stosowanym w jamie ustnej w celu odbudowy braków zębowych. Zbudowany jest z tytanu – materiału biozgodnego z kością pacjenta. Stanowi nowoczesną i najlepszą metodę odbudowy utraconych zębów. Zbudowany jest z 2 elementów:

  • tytanowej śruby stanowiącej podstawę przyszłej odbudowy protetycznej
  • korony cyrkonowej

Te dwa elementy są wykonane z najwyższej jakości materiałów i pozwalają naszym pacjentom odzyskać utracone zęby.

Przez lata miałem problemy z uzębieniem, co wpływało nie tylko na mój uśmiech, ale także na moją pewność siebie i codzienne funkcjonowanie. Zdecydowałam się na zabieg „All-on-4”. W zaledwie jednej wizycie chirurgicznej, odzyskałem pełny uśmiech. POLECAM!!

Piotr L. wykonana: implantologia
Jak wygląda pierwsza konsultacja

Dla kogo są implanty?

Implanty stosowane są u pacjentów którzy:
utracili pojedyncze zęby
utracili po kilka zębów-można wykonywać na implantach mosty protetyczne
utracili wszystkie zęby-bezzębnym pacjentom możemy zaproponować odbudowy niezdejmowalne lub protezy wsparte na implantach

Najważniejszy jest pierwszy krok

Konsultację implantologiczną rozpoczyna:

  • zebranie dokładnego wywiadu zdrowotnego oraz określenie indywidualnych potrzeb pacjenta
  • wykonanie tomografii komputerowej- CBCT. Jest to trójwymiarowe badanie które dokładnie uwidacznia obecne warunki kostne
  • wykonanie zdjęć zewnątrz i wewnątrzustnych

Na tej podstawie sporządzany jest dokładny plan leczenia obejmujący wszystkie potrzebne wizyty, aby pacjent ostatecznie cieszył się nowymi zębami.\

Procedura wszczepienia implantu stomatologicznego jest zabiegiem chirurgicznym i wymaga doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza stomatologa oraz odpowiedniej opieki przed i po zabiegu. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent jest znieczulany miejscowo, aby uniknąć bólu i dyskomfortu.

Umów wizytę
Etap I
Konsultacja implantologiczna -wywiad medyczny i stomatologiczny
-badanie wewnątrz i zewnątrzustne
-badania obrazowe- pantomograficzne oraz tomografia komputerowa
-omówienie opcji leczenia
-dokładny plan leczenia -omówienie czasu i kosztów leczenia
Etap II
Etap chirurgiczny -znieczulenie miejscowe
-przygotowanie pola zabiegowego
-precyzyjne umieszczenie implantu zębowego w kości
-szczelne zszycie tkanek
-kontrola pozabiegowa
Etap III
Etap protetyczny -ocena integracji implantu zębowego z kością
-wykonanie skanu wewnątrzustnego, wybór koloru i materiału przyszłej odbudowy protetycznej
-wykonanie pracy w laboratorium protetycznym
-montaż pracy protetycznej

Metody leczenia

Odbudowa brakującego zęba

Odbudowa pojedynczego zęba za pomocą implantu jest skutecznym i trwałym rozwiązaniem, które przywraca pełną funkcjonalność zgryzu oraz estetykę uśmiechu. Pozwala na uzupełnienie braku bez narażania zębów sąsiednich na ich oszlifowanie-bezpowrotną utratę tkanek twardych -jak występuje przy odbudowach protetycznych typu most.

Odbudowy pełnołukowe, bezzębie, Full Arch/All on X

Metoda All on X / Full Arch jest skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy stracili wszystkie zęby w jednym łuku zębowym lub mają poważne problemy związane z utratą zębów. Dzięki tej metodzie, pacjent może odzyskać pewność siebie, komfort żucia oraz estetykę uśmiechu.

Metoda polega  na wprowadzeniu 4 lub 6 implantów oraz ich natychmiastowym obciążeniu-wykonaniu estetycznej pracy tymczasowej w która przywraca funkcję zgryzu i uśmiech.

Odbudowy ruchome na implantach

Odbudowy ruchome na implantach zębowych to rozwiązanie protetyczne, które pozwala na stabilne i trwałe mocowanie protezy na wszczepionych implantach. Istnieją różne rodzaje odbudów ruchomych, z których najczęściej stosowane to overdenture. Proteza ta jest precyzyjnie dostosowana do kształtu i wielkości dziąsła pacjenta oraz stabilnie mocowana na łącznikach implantów. Dzięki temu pacjent może cieszyć się stabilnością i komfortem użytkowania protezy, unikając problemów związanych z ruchem protezy w jamie ustnej. Jest to stabilne, trwałe i estetyczne rozwiązanie dla pacjentów bezzębnych lub uzębieniem resztkowym.

Umów wizytę i odzyskaj
piękny uśmiech

Umów wizytę

Szablon implantologiczny to narzędzie stosowane do precyzyjnego umieszczenia implantów zębowych w kości pacjenta. Jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i anatomicznych warunków każdego pacjenta. Jest niezwykle pomocnym narzędziem umożliwiającym precyzyjne i skuteczne wykonanie zabiegu wszczepienia implantów zębowych. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie pacjentom bezpiecznego, skutecznego i komfortowego leczenia implantologicznego

Do wykonania szablonu implantologicznego potrzebne są:

  • skan wewnątrzustny
  • tomografia komputerowa
  • projektowanie szablonu przy pomocy specjalistycznego oprogramowania komputerowego
  • wydruk 3D szablonu przez certyfikowane laboratorium protetyczne

Metamorfozy

Barbara, lat 69 All on X, mosty cyrkonowe przykręcone do implantów
Zbigniew, lat 74 Odbudowa łuku metodą All on X
Krzysztof, lat 55 Przebudowa zwarcia, korony, mosty, implanty
Zobacz więcej metamorfoz

W naszym gabinecie
pracujemy na najlepszym
sprzęcie

CBCT – tomografia komputerowa – posiadamy w swojej klinice jedno z najnowocześniejszych, najdokładniejszych urządzeń firmy CARESTREAM, które wykonuje bardzo czytelne i precyzyjne obrazowanie 3D. Jest niezbędnym narzędziem do planowania zabiegów implantologicznych. Pozwala dokładnie ocenić warunki kostne, przebieg ważnych struktur anatomicznych.

Umów wizytę i odzyskaj
piękny uśmiech

Umów wizytę