Endodoncja

Leczenie kanałowe wcale nie musi być bolesne! A na pewno nie jest takie w Centrum Stomatologicznym Jahromi-Kloss!

Leczenie endodontyczne zwane potocznie leczeniem kanałowym polega na usunięciu bakterii próchnicy z kanału lub kanałów zęba. Dzięki temu uniemożliwiamy rozprzestrzenianie się stanu zapalnego po całym organizmie.

Leczenie kanałowe stosuje się, gdy miazga zęba jest nieodwracalnie uszkodzona.

Choć wiele osób wciąż obawia się zabiegu endodoncji, obecnie ma on niewiele wspólnego z truciem zęba i długotrwałym, trudnym dla pacjenta procesem.

W Centrum Stomatologicznym Jahromi–Kloss nasi lekarze w szybki sprawny i dokładny sposób wykonują zabiegi endodontyczne.

Sprawdź jak pomogliśmy innym

Przed wizytą strasznie się bałam, ale dzięki podejściu Pani stomatolog strach minął. Wszystko wytłumaczyła dokładnie. Wracam za kilka dni na leczenie, ale już bez stresu i obaw.

Beata wykonana: endodoncja

Dzięki mikroskopowi lekarze z łatwością odnajdują wszystkie ujścia kanałów, także te niewidoczne gołym okiem. Mikroskop to podstawa w tak precyzyjnym leczeniu.

Do opracowania chorego zęba wykorzystywane są niezwykle precyzyjne, cienkie pilniki i narzędzia penetrujące.

Przed, w trakcie i po leczeniu wykonujemy kontrolę RTG – najnowocześniejszy sprzęt rentgenowski i tomografia komputerowa, którą dysponujemy – pozwalają na szybką diagnozę i kontrolę.

Co sprawia, że leczenie kanałowe w Centrum Stomatologicznym Jahromi-Kloss kończy się sukcesem, a nie traumą dla pacjenta?

  • doświadczenie naszych lekarzy
  • nowoczesny sprzęt do maszynowego opracowania kanałów
  • mikroskop
  • tomografia komputerowa
  • precyzja
  • wiedza

Dzięki temu leczenie kanałowe może przebiegać szybko, precyzyjnie i bezboleśnie.

W Centrum Stomatologicznym Jahromi-Kloss wykonujemy też powtórne leczenie kanałowe. Czyli leczenie endodontyczne zęba, które wykonywał inny lekarza, ale z różnych powodów zakończyło się ono niepowodzeniem.

Taki zabieg wymaga od lekarza znacznie większych nakładów pracy niż leczenie pierwotne. W pierwszej kolejności należy bowiem usunąć stare wypełnienie z kanału w taki sposób, by nie uszkodzić delikatnego korzenia zęba, co pozwoli na precyzyjne dalsze leczenie.

Umów się na konsultację
i zadbaj o swój uśmiech

Centrum Stomatologiczne Jahromi Kloss
Umów wizytę