Chirurgia stomatologiczna

W Centrum Stomatologicznym Jahromi-Kloss, zabiegi chirurgiczne wykonywane są bezboleśnie. Dzięki zastosowaniu jednego z najnowocześniejszych aparatów do tomografii komputerowej mamy możliwość -w sposób bardzo dokładny – zaplanować każdy zabieg.
Po dokładnym badaniu pacjenta – obecne choroby, wiek – dostosowujemy rodzaj potrzebnego znieczulenia, aby zabieg chirurgiczny był wykonany bezboleśnie. Stosujemy tylko znieczulenie komputerowe.

Znieczulenie komputerowe – urządzenie, które w naszej klinice jest szczególnie lubiane przez pacjentów. Służy do precyzyjnego i delikatnego podania środka znieczulającego. Pacjenci bardzo chwalą jego działanie, wielokrotnie zdziwieni jego bezbolesnym działaniem.

Sprawdź jak pomogliśmy innym

Musiałem iść z konieczności na wizytę i bardzo się cieszę, że trafiłem właśnie tam. Prześwietlenie a dopiero później decyzja czy leczymy, czy wyrywamy. Niestety u mnie wyrywanie, ale po takiej wizycie to już mniej straszne. Dziękuję Pani doktor

Paweł wykonana: chirurgia

Jak możemy Ci pomóc?

Najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej:
Zabieg usunięcia zęba-Ekstrakcja

Ekstrakcja u wielu pacjentów budzi strach i niepokój. W naszym gabinecie zawsze zaczynamy od dokładnego badania wewnątrzustnego+radiologicznego. Pozwala nam to na zapoznanie się z anatomią zęba. Następnie po komputerowym podaniu znieczulenia, zabieg usunięcia zęba wykonywany jest całkowicie bezboleśnie.

Dłutowanie ósemki

Zęby, które pomimo że wykształciły się w pełni, często są częściowo/całkowicie przykryte przez kość i dziąsło. Takie zęby, najczęściej u osób młodszych, potrafią bezpośrednio lub poprzez tworzenie się kieszeni powodować dolegliwości bólowe. Zabieg jest bardziej skomplikowany, często wymaga nacięcia dziąsła, zebrania niewielkiej ilości kości aby odsłonić zatrzymany ząb. Bardzo często wcześniej wykonujemy w naszym gabinecie tomografię komputerową, aby dokładnie prześledzić anatomię zęba oraz szczegółowo zaplanować zabieg. Ekstrakcja przebiega w skutecznym komputerowym znieczuleniu miejscowym.

Resekcja wierzchołka

Jest to zabieg, który wykonywany jest w sytuacji gdy pomimo właściwego leczenia kanałowego nie dochodzi do wyleczenia się zmian zapalnych w kości. Polega na odcięciu wierzchołkowej części korzenia razem z usunięciem zmian zapalnych.

Zabiegi regeneracyjne dziąseł/ pokrywanie recesji dziąsłowych

Bardzo często dochodzi do obniżania się poziomu dziąseł przy zębach własnych pacjentów – powstawania tzw. recesji dziąsłowych. Bardzo często najlepszą metodą jest plastyka dziąsła-polega ona na przykryciu korzenia tkanką miękką pobraną z podniebienia.

Umów się na konsultację
i zadbaj o swój uśmiech

Centrum Stomatologiczne Jahromi Kloss
Umów wizytę