Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to podstawowe zabiegi związane z profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem wszelkiego rodzaju już powstałych ubytków.

W Centrum Stomatologicznym Jahromi-Kloss zabiegi profilaktycznie jak i leczenie ubytków przeprowadzamy w sposób bezbolesny, sprawny i estetyczny – odwzorowujemy naturalne kształty i barwę zębów.

Próchnica wykryta we wczesnym stadium objawia się jedynie bardzo małymi plamkami znajdującymi się na powierzchni szkliwa. Na tym etapie wykonujemy proste zabiegi związane z precyzyjnym oczyszczaniem zębów z osadu i kamienia oraz nałożeniem wyspecjalizowanego lakieru lub żelu z fluorem, który pomaga zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.

Sprawdź jak pomogliśmy innym

Polecam! Świadczone usługi na najwyższym poziomie. Gabinet bardzo dobrze wyposażony i zadbany. Świetna atmosfera. Pani doktor jak również panie asystentki bardzo miłe. Gabinet przyjazny dla najmłodszych pacjentów.

Łukasz wykonana: stomatologia zachowawcza

Jak wygląda leczenie?

Wbrew pozorom ubytki próchnicowe nie pojawiają się z dnia na dzień. W rzeczywistości jest to długotrwały proces, któremu dzięki regularnej kontroli dentystycznej można odpowiednio wcześniej zapobiec.

Do podstawowych praktyk zalicza się oczyszczanie zęba z próchnicy oraz leczenie powstałych w zębach ubytków. Leczenie takie polega na wypełnianiu brakujących tkanek materiałami światłoutwardzalnymi (kompozytowymi).

W leczeniu ubytków próchnicowych wykorzystujemy zaawansowany technologicznie sprzęt, powiększenie w postaci lup bądź mikroskopu i materiały, których skuteczność sprawdziliśmy i potwierdziliśmy lecząc naszych pacjentów już ponad 10 lat.

Łączymy estetykę
z funkcjonalnością zęba

Kierujemy się zasadą minimalnej inwazyjności, co oznacza, że minimalnie opracowujemy tkanki zęba.

Postęp w zakresie materiałów kompozytowych i technik stomatologicznych, który dokonał się w ostatnich latach oraz dbałość o ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pozwalają nam realizować procedury, dzięki którym możliwe jest odtworzenie zarówno estetyki, jaki i funkcjonalności zęba. Przykładamy też wielu starań do zachowania zdrowia dziąsła, przy którym wykonujemy nasze odbudowy.

Umów się na konsultację
i zadbaj o swój uśmiech

Centrum Stomatologiczne Jahromi Kloss
Umów wizytę